W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Pracodawco – sięgnij po środki unijne na staże! Rozpoczynamy nabór Wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. - Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
Baner - Targi Edukacyjne i Festiwal Zawodów 2025
Aktualności
Pracodawco – sięgnij po środki unijne na staże! Rozpoczynamy nabór Wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Nabór prowadzony jest w ramach projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej II” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.
Kiedy?
Nabór prowadzimy w trybie ciągłym od daty publikacji ogłoszenia do wyczerpania puli dostępnych miejsc stażowych w projekcie. Informacja o zakończeniu naboru na staż zostanie zamieszczona na stronie internetowej urzędu http://dabrowagornicza.praca.gov.pl w „Aktualnościach” oraz na tablicach ogłoszeniowych poświęconych projektowi znajdujących się na parterze przy schodach głównych oraz obok pokoju nr 4.
Zainwestuj w nowe zasoby ludzkie!
Na co?
W ramach naboru możesz złożyć Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu. Staż to nabywanie przez osobę bezrobotną umiejętności praktycznych do wykonywania pracy, poprzez wykonywanie zadań w miejscu pracy, bez nawiązywania stosunku pracy między pracodawcą a skierowaną na staż osobą bezrobotną. Za okres odbywania stażu osoba bezrobotna otrzymuje stypendium finansowane ze środków projektu w wysokości 120% zasiłku, tj. 1 994,40 zł, a organizator stażu nie ponosi żadnych kosztów.
Jaki jest okres stażu?
Możesz zorganizować 3 lub 6 miesięczny staż.
Dla kogo możesz zorganizować staż?
Możesz zorganizować staż dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej, w szczególności:
osób młodych (osób w wieku 18-29 lat), w tym w szczególności: • osób z grupy NEET, • osób samotnie wychowujących dzieci, • osób opuszczających pieczę zastępczą, • osób pochodzenia migranckiego,
znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.: •kobiet ,• osób długotrwale bezrobotnych, • osób o niskich kwalifikacjach, • osób
z niepełnosprawnościami, • osób w wieku 50 lat i więcej.
Możesz zorganizować staż dla osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej, w szczególności:
osób młodych (osób w wieku 18-29 lat), w tym w szczególności: • osób z grupy NEET, • osób samotnie wychowujących dzieci, • osób opuszczających pieczę zastępczą, • osób pochodzenia migranckiego,
znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj.: •kobiet ,• osób długotrwale bezrobotnych, • osób o niskich kwalifikacjach, • osób z niepełnosprawnościami, • osób w wieku 50 lat i więcej.
Dla ilu osób?
W 2025 r. planujemy sfinansować w ramach projektu staże dla 50 osób bezrobotnych, w tym minimum 22 osób w wieku do 30 lat.
Jakie dokumenty musisz złożyć?
Wystarczy, że złożysz Wniosek o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu, który możesz pobrać pod treścią tego ogłoszenia. W wersji papierowej dostępny jest on w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej w pokoju nr 30 lub 36.
Priorytety wsparcia:
Wsparcie ze środków unijnych w ramach regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 powinno koncentrować się na czterech obszarach:
umiejętnościach niezbędnych do podjęcia pracy w sektorze zielonej gospodarki[2],
umiejętnościach niezbędnych z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji[3],
umiejętnościach niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi.
Dlatego też rozpatrując Twój wniosek będziemy uwzględniać pozytywny wpływ stażu, który zaprezentujesz nam we wniosku, na rozwój i doskonalenie umiejętności osoby bezrobotnej skierowanej na staż w powyższych obszarach.
Definicje umiejętności cyfrowych i zielonych znajdziesz w przypisach pod ogłoszeniem o naborze. Są to stosunkowo szerokie pojęcia, więc zastanów się dobrze i na spokojnie, czy aby na pewno nie masz nic do napisania w tych obszarach wniosku. Warto nie zbagatelizować tych obszarów opisowych wniosku, gdyż w trakcie rozpatrywania wniosków stażowych będziemy preferować te, z których wynika, że staż będzie miał pozytywny wpływ na rozwój tych umiejętności.
W tym kontekście zachęcamy również do skorzystania z bezpłatnego narzędzia opracowanego wspólnie przez Polski Fundusz Rozwoju oraz Fundację Digital Poland, mającego na celu wsparcie organizacji w transformacji cyfrowej. Test umożliwia poznanie mocnych i słabych stron swojej organizacji oraz zwiększenie świadomości dotyczącej czynników wpływających na cyfryzację przedsiębiorstwa.
W przypadku umiejętności cyfrowych będziemy oceniać czy staż przyczyni się do rozwoju umiejętności cyfrowych w minimum 3 z 5 głównych obszarów wskazanych w ramie DigComp, tj.: 1) informacja i dane, 2) komunikacja i współpraca, 3) tworzenie treści cyfrowych, 4) bezpieczeństwo cyfrowe, 5) rozwiązywanie problemów cyfrowych.
W przypadku umiejętności zielonych będziemy oceniać, czy branża, w której działasz i/lub w której organizujesz staż oparta jest na odnawialnych źródłach energii, nowoczesnych technologiach ukierunkowanych na niskoemisyjność i zasobooszczędność. Jeśli nie, oceniać będziemy czy wTwojejfirmie rozwijane będzie tzw. zarządzanie środowiskowe lub odbycie stażu będzie miało pozytywny wpływ na rozwój co najmniej 5 umiejętności zielonych wskazanych w Wykazie przykładowych umiejętności zielonych opracowanym przez Komisję Europejską w ramach klasyfikacji ESCO.
Przez umiejętności niezbędne z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji, rozumiemy zawody deficytowe wskazane w Barometrze zawodów 2025 dla Dąbrowy Górniczej lub dla województwa śląskiego.
W przypadku umiejętności niezbędnych w zawodach związanych z usługami zdrowotnymi i opiekuńczymi ocenie podlegać będzie fakt, czy bezpośrednio świadczysz konkretne usługi zdrowotne i/lub opiekuńcze. Aktualną wersję ramy DigComp, Wykaz przykładowych umiejętności zielonych opracowany przez Komisję Europejską w ramach klasyfikacji ESCO oraz Barometr zawodów dla Dąbrowy Górniczej i województwa śląskiego możesz pobrać pod treścią ogłoszenia o naborze.
W jaki sposób możesz złożyć wniosek?
1) elektronicznie przez:
a) ePUAP, rekomendowany przez Urząd, w zakładce załatw sprawę - sprawy ogólne, pisma do urzędu – pismo ogólne do podmiotu publicznego – stary wzór – załatw sprawę, lub
b) e-Doręczenia w zakładce twoje skrzynki/skrzynka firmowa
(Uwaga! Przy składaniu wniosku tym kanałem mogą wystąpić problemy techniczne w przekazywaniu dokumentów),
c) platformę praca.gov.pl
(Uwaga! Urząd stosuje własny formularz wniosku aplikacyjnego. Wniosek dostępny na platformie praca.gov.pl jest nieobowiązujący w ogłaszanym naborze).
2) osobiście w Kancelarii w godzinach pracy Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej, który czynny jest w poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 7.30-15.30, w środę w godz. 7.30-17.00, w piątek w godz. 7.30-14.00,
3) za pośrednictwem poczty na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej, ul. Jana III Sobieskiego 12, 41-300 Dąbrowa Górnicza.
Dane kontaktowe:
Szczegółowe informacje uzyskasz:
- pod numerami tel. 32 262 37 39 lub 32 262 29 39 wew. 226 lub 786 863 298,
- w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej w pokoju nr 30.
Korzystając z ww. kanałów komunikacji możesz zgłosić również specjalne potrzeby w zakresie dostępności.
Dodatkowe informacje o dostępności:
W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej (od strony wejścia głównego) znajduje się oznakowany parking z dwoma miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnościami.
Pozostałe informacje: Nabór prowadzony jest w sposób otwarty, z zachowaniem zasad równościowych, w tym zasady równości szans kobiet i mężczyzn oraz standardów dostępności. Wyrazem tego jest:
zagwarantowanie minimalnej liczby miejsc w projekcie dla kobiet na poziomie większym od ich reprezentacji statystycznej w ogóle osób bezrobotnych (tj. 60% w projekcie - 50% na poziomie całej grupy docelowej),
w fazie opracowania/aktualizacji Indywidualnego Planu Działania indywidualne podejście do każdej osoby i otwarty, niestereotypowy sposób projektowania i planowania kariery zawodowej, pozwalający na wyzbycie się złych nawyków, przyzwyczajeń i ograniczeń mentalnych związanych z postrzeganiem płci na rynku pracy co pozwoli ograniczać barierę stereotypów,
w fazie pośrednictwa pracy – poszukiwania organizatorów staży: niestereotypowy dobór miejsc odbywania stażu, bez szufladkowania, zgodnie z faktycznymi kwalifikacjami i preferencjami osób bezrobotnych; dodatkowo pośrednicy pracy w swoich kontaktach z pracodawcami będą prowadzić działania edukacyjne, zmieniające postawy pracodawców, ograniczające ich ewentualne obawy związane z zatrudnieniem kobiet na stanowiskach powszechnie uważanych za męskie i na odwrót – ograniczanie segregacji poziomej,
w fazie staży – poprzez odbywanie ich na stanowiskach zgodnych z posiadanymi kwalifikacjami i faktycznymi preferencjami oraz zapewnienie możliwości ubiegania się o refundację kosztów opieki nad dzieckiem (zarówno kobietom, jak również mężczyznom) w celu zniwelowania bariery związanej z koniecznością zapewniania i sfinansowania kosztów opieki nad dziećmi do 6 r.ż. lub dziećmi niepełnosprawnymi do 7 r.ż. lub osobami zależnymi,
zastosowanie w dokumentach tekstu łatwego do czytania,
zapewnienie dokumentów z dużą czcionką, dostosowanych do czytników ekranowych,
pomoc w zrozumieniu, wypełnieniu i złożeniu dokumentów,
w przypadku informacji umieszczanych na stronie internetowej Urzędu możliwość eksportu dokumentów do pliku PDF,
obsługę osób z niepełnosprawnością ruchową na parterze budynku,
zapewnienie w razie potrzeby tzw. pogotowia migowego,
użycie w razie potrzeby pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących,
zapewnienie dwóch miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami,
bliską lokalizację budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej od przystanków komunikacji publicznej,
rozpoznanie indywidualnych potrzeb w zakresie dostępności w ramach Ankiety zgłoszeniowej do projektu.
[1]Umiejętności lub kompetencji cyfrowe – harmonijna kompozycja wiedzy, umiejętności i postaw umożliwiających życie, uczenie się i pracę w społeczeństwie cyfrowym, tj. społeczeństwie wykorzystującym w życiu codziennym
i pracy technologie cyfrowe. Kompetencje cyfrowe określono w Ramie DigComp.
[2]Umiejętności zielone - umiejętności o charakterze zawodowym lub ogólnym, niezbędne do pracy w sektorze zielonej gospodarki, czyli takiej, która jest oparta na odnawialnych źródłach energii, nowoczesnych technologiach ukierunkowanych na niskoemisyjność i zasobooszczędność, a także na zarządzaniu środowiskowym
w przedsiębiorstwach.
[3]Umiejętności niezbędne z punktu widzenia regionalnych/lokalnych specjalizacji - należy przez to rozumieć umiejętności w zawodach deficytowych wskazanych w aktualnym Barometrze zawodów dla Dąbrowy Górniczej lub dla województwa śląskiego.
Реєстрація громадян України в нашому офісі / Rejestracja osób z Ukrainy w naszym Urzędzie: Pani Renata Kaczyńska tel. 32 262 37 39 wew. 255, pokój nr 12 Pani Joanna Będkowska oraz Pani Magdalena Fujarska tel. 32 262 37 39 wew. 233 oraz 234, pokój nr 25 oraz przez portal praca.gov.pl:...
Заохочуємо громадян України скористатися сервісом для пошуку праці pracawpolsce.gov.pl Після реєстрації в сервісі користувач отримає інформацію про вакансії. Якщо користувач не має довіреного профілю, то для його створення може скористатися з покрокової інструкції представленої в даному сервісі. Zachęcamy obywateli...
O projekcie
Tytuł projektu: Aktywizacja osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Górniczej II
Podmiot realizujący projekt: Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Górniczej
Okres realizacji: 1 stycznia 2025 r. – 31 grudnia 2026 r.
Źródło finansowania: Projekt współfinansowany ze...
Spotykamy się na terenie Fabryki Pełnej Życia, w hali warsztatu i na
przylegającym placu czekać będą na odwiedzających stoiska pracodawców z
ofertami pracy. Jacy pracodawcy? Ta informacja w późniejszym czasie. Do
Pałacu Kultury Zagłębia zapraszamy młodzież na ciekawe warsztaty i wykłady,
zaś w siedzibie Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej...
W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie...
Публикатор
Misja Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej
„Ograniczenie negatywnych skutków bezrobocia w Dąbrowie Górniczej oraz zwiększenie poziomu aktywności zawodowej i zatrudnialności osób bezrobotnych"